Hakkımızda

2006 yılında faaliyete geçen Temiz ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kulübü ilk olarak TÜBİTAK Formula-G Güneş Enerjili Araçlar Yarışmasına katılmıştır.
2007 yılında ise Güneş Enerjili araçlar yarışmasına ek olarak TÜBİTAK tarafından ülkemizde ilk defa düzenlenen Hidrojen Enerjili Araçlar Yarışmasına da katılarak, ülkemiz için ve bir taşra üniversitesi olan Erciyes Üniversitesi için büyük bir başarı sağlamıştır.
2008 yılında Fransa’da düzenlenen Shell-Eco Marathon’a katılarak 223 araç içerisinde en iyi 13 tasarım arasına girmiştir. Kulübümüz ayrıca 2008 yılında TÜBİTAK’ın düzenlediği Hidromobil yarışmasında en iyi tur sıralamasında ilk 3 ve tasarım dalında 1. olarak kupa ve madalyalar kazanmıştır.


2009 yılında Almanyada düzenlenen Shell Eco Marathonda hidrojen enerjili aracımız, kendi klansmanında, toplamda 8 tur olan yarışta 6.5 tur atarak Türkiye adına büyük bir başarı kazanmıştır. TÜBİTAK'IN düzenlediği yarışlarda ise, hidrojen enerjili aracımız 3. olmuştur ve kürsüye çıkmıştır. Güneş enerjili aracımız ise kurul özel ödülüne layık görülmüştür.

 2010 yılında TÜBİTAK Formula-G yarışlarında yaklaşık 35 aracın içinde 9. olduk.

Related Posts with Thumbnails